Wiadomości - Aktualności

Protest rolników koło Pacanowa zakończony przed czasem. Drogi krajowe numer 73 i 79 przejezdne

Dodał: administrator Data: 2023-05-12 11:05:58 (czytane: 816)

W piątek, 12 maja o 9.30 zakończył się protest rolników z Agrounii na skrzyżowaniu dróg krajowych 73 i 79 w Słupi koło Pacanowa. Trasy są już przejezdne.

 92_Traktor.jpg

Strajk rozpoczął się o godzinie 12 w czwartek, 11 maja. Najpierw rondo było całkowicie zablokowane. Od godziny 16 rolnicy zagradzali przejazdy cyklicznie - po każdej godzinie blokady robili godzinę przerwy. Protest miał potrwać co najmniej do piątku, do godziny 20. Porządku na miejscu pilnowała policja. Funkcjonariusze wyznaczyli objazdy.

W piątek, 12 maja, o godzinie 9.30 Komenda Powiatowa Policji w Busku-Zdroju przekazała, że skrzyżowanie w Słupi koło Pacanowa jest przejezdne. Informację potwierdziła Agrounia.

- Zdecydowaliśmy się zakończyć protest przed czasem, bo rolnicy śpieszyli się do prac polowych. Nie można jednak powiedzieć, że wypadł blado. W pewnym momencie było z nami około 30 traktorów i 130 osób. To pokazuje, że jesteśmy zdeterminowani - powiedział Paweł Koczanowski, lider buskiej Agrounii.

Strajkujący chcieli wyrazić swój sprzeciw wobec sytuacji na rynku płodów rolnych.

- Sprzeciwiamy się niekontrolowanemu napływowi zbóż i płodów rolnych z Ukrainy. Destabilizuje to polskie rolnictwo. Skupy ogórków i truskawek odmawiają kontraktacji, bo liczą na produkty z Ukrainy. Odbieramy sygnały od producentów mleka, że ceny oferowane przez skupy są poniżej opłacalności - mówił Paweł Koczanowski na konferencji prasowej podczas czwartkowej blokady.

Więcej informacji

/echodnia.eu/

 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

UWAGA STRAŻACY! KONKURS!

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej ogłasza V edycję Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy...