Wiadomości - Aktualności

Podsumowanie projektu "AKADEMIA MALUCHA"

Dodał: administrator Data: 2021-03-26 07:28:41 (czytane: 1087)

Projekt ,,Akademia Malucha” był realizowany w okresie od 01. 02. 2020 r. do 28.02.2021r.dla 25 dzieci w wieku od 3-6 lat.

W trakcie trwania projektu dzieci brały udział w zajęciach: plastycznych, gimnastyki korekcyjnej, tanecznych, twórczego myślenia, dydaktyczno-wyrównawczych, freblowskich , teatralnych i logopedycznych.

W dniu 17 marca 2021 r. odbyło się uroczyste podsumowanie projektu ,,Akademia Malucha”. Uczestnicy zajęć teatralnych z pomocą starszaków z grupy ,,Pszczółek” odegrali rolę różnych postaci bajkowych, które podróżowały zaczarowanym pociągiem. Przedstawienie nosiło tytuł ,,Zaczarowanym pociągiem w świat bajki”. Najbardziej ulubione i znane wszystkim dzieciom postacie bajkowe zostały zaprezentowane przez nasze dzieci, które zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie.

Na scenie pojawiły się scenki z bajek pt. „Kopciuszek”, „Czerwony Kapturek”, „Jaś i Małgosia”, „Smerfy”, Królewna Śnieżka” i Siedmiu Krasnoludków”, natomiast zaczarowany pociąg prowadził super zawiadowca – Mateuszek O. To on zawiadamiał pasażerów pociągu na jakiej stacji się zatrzymali, a pomagał mu w tym nieodzowny gwizdek.

Mali  aktorzy spisali się na medal. Podczas zajęć w trakcie trwania projektu dzieci nauczyły się  panować  nad tremą, ćwiczyły  poprawną recytację i różne układy taneczne. Pięknie wypowiadali swoje kwestie, tańczyli i śpiewali. Nikt się nie pomylił !. Nagrodą były oczywiście gromkie brawa widowni.

Przedstawienie i pokazane w nim umiejętności przedszkolaków są dowodem na to, jak ważne było rozwijanie indywidualnych uzdolnień i  predyspozycji dzieci. Projekt okazał się „strzałem w dziesiątkę”. Przyczynił się do rozwoju dzieci, uatrakcyjnił zajęcia oraz wzbogacił nasze przedszkole w wiele pomocy dydaktycznych.

 Tekst: Agnieszka Dupońka, Gabriela  Czechowska

UE_logo.jpg

92_Przedszkole1.jpg

92_Przedszkole2.jpg

92_Przedszkole3.jpg

92_Przedszkole4.jpg

92_Przedszkole5.jpg

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Informacja dotycząca pomocy w wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie

Burmistrz Miasta i Gminy Pacanów zaprasza rolników do skorzystania z bezpłatnej pomocy w wypełnianiu wniosków o płatności bezpośrednie...