Wiadomości - Aktualności

Ogłoszenie w sprawie sterylizacji i kastracji psów i kotów

Dodał: administrator Data: 2023-05-09 11:49:43 (czytane: 733)

Burmistrz Miasta i Gminy Pacanów uprzejmie informuje, że w celu ograniczenia bezdomności zwierząt na terenie Gminy Pacanów właściciele psów i kotów, którzy zamieszkują na terenie naszej gminy mogą skorzystać z możliwości wykonania zabiegu sterylizacji suki lub kotki lub kastracji psa lub kota oraz uśpienia ślepych miotów tych zwierząt.

Właściciel zwierząt może skorzystać z dofinansowania ww. zabiegów dla max. 2 szt. zwierząt różnego gatunku tj. w ciągu roku może uzyskać dofinansowanie na przeprowadzenie zabiegów zarówno dla psa i kota, przy czym jest to max liczba zabiegów przysługująca na jeden punkt adresowy.

Właściciele  psów i kotów  którzy chcą poddać zwierzę zabiegowi sterylizacji lub kastracji winni zgłosić się do Urzędu Gminy Pacanów z wnioskiem oraz dokumentem potwierdzającym szczepienie zwierzęcia (psa lub kota) w celu otrzymania  zlecenia do lekarza weterynarii wykonującego powyższe usługi.

Właściciel zwierzęcia  opłaca lekarzowi weterynarii 50% kosztu zabiegu po jego wykonaniu, a pozostałe 50% kosztów pokryje Gmina.

Gmina posiada  zawartą umowę na świadczenie powyższych zabiegów z Przychodnia Weterynaryjna „VETUS” ul. Zajezierze 15, 33-230 Szczucin Lek. wet. Agata Czapla tel. 14 643 67 62.

Powyższa akcja jest prowadzona do czasu wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Wniosek do pobrania

 93_Sterylizacja.jpg

/Serwis informacyjny UMiG/

 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Międzynarodowy Dzień Rodziny - 14 Maja

14 maja w Europejskim Centrum Bajki odbędzie się Międzynarodowy Dzień Rodziny! To idealna okazja, żeby wspólnie celebrować chwile...