Wiadomości - Aktualności

Możliwość wykonania zabiegu sterylizacji suki i kotki lub kastracji psa i kota

Dodał: administrator Data: 2022-09-20 12:41:58 (czytane: 1969)

Burmistrz Miasta i Gminy Pacanów uprzejmie informuje, że w celu ograniczenia bezdomności zwierząt na terenie Gminy Pacanów właściciele psów i kotów, którzy zamieszkują na terenie naszej gminy mogą skorzystać z możliwości wykonania zabiegu sterylizacji suki lub kotki lub kastracji psa lub kota.

Właściciele  psów i kotów  którzy chcą poddać zwierzę zabiegowi sterylizacji lub kastracji winni zgłosić się do Urzędu Miasta i Gminy Pacanów z dokumentem potwierdzającym szczepienie zwierzęcia (psa) w celu otrzymania  zlecenia do lekarza weterynarii wykonującego powyższe usługi.

Właściciel zwierzęcia  opłaca lekarzowi weterynarii 50% kosztu zabiegu po jego wykonaniu a pozostałe 50% kosztów pokryje Gmina.

Gmina posiada  zawartą umowę na świadczenie powyższych zabiegów z Gabinetem Weterynaryjnym Lek. wet. Wojciecha Nowaka z siedzibą w m. Zborów ul. Solecka 25, 28-131 Solec-Zdrój.

Powyższa akcja jest prowadzona do czasu wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel. Decyduje kolejność zgłoszeń.

99_Pies_kot.jpg


/Serwis Informacyjny UMiG/