Wiadomości - Aktualności

Kolejny zestaw interaktywny w Samorządowym Przedszkolu w Pacanowie

Dodał: administrator Data: 2021-03-07 14:59:52 (czytane: 1133)

Współcześnie trudno wyobrazić sobie już życie bez korzystania z technologii informacyjnych.

 UE_logo.png

Zapoznawanie dzieci z korzystania z nich już na poziomie przedszkolnym jest nie tylko atrakcją, ale koniecznością. Projekt „Akademia Malucha” realizowany przez Samorządowe Przedszkole w Pacanowie, współfinansowany  przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego  przyczynił się do tego, że  nasze przedszkole pozyskało wiele  nowych pomocy dydaktycznych dzięki, którym zajęcia i zabawy dzieci stały się o wiele ciekawsze . W  miesiącu lutym grupa „Muchomorków” otrzymała nowoczesny zestaw interaktywny - to urządzenie o wyglądzie dużej tablicy, współdziałającej z komputerem i projektorem multimedialnym. Połączenie wielu rozwiązań technologicznych w jednym urządzeniu, pobudza dzieci do aktywności, zwiększając efektywność zajęć i pomaga nauczycielowi  jeszcze bardziej je zaangażować. Podczas zajęć  tematycznie związanych  z muzyką dzięki  nowej tablicy przedszkolaki z grupy Muchomorki mogły przenieść się do filharmonii, zobaczyć salę koncertową, orkiestrę symfoniczną, różne instrumenty i przygotowywania się muzyków razem z dyrygentem do występów, posłuchać  muzyki.  Było to niezwykłe przeżycie. Mogły też zobaczyć i usłyszeć jak powstaje dźwięk  i samodzielnie na tablicy wskazać co powoduje hałas dotykając różne przedmioty. Za¬ba¬wy  z uży¬ciem ta¬bli¬cy kształtują wia¬rę we wła¬sne moż¬li¬wo¬ści.
Dzisiejszy świat, to miejsce w którym korzystanie z urządzeń mobilnych i dotykowych ekranów jest czymś zupełnie normalnym. Tablice interaktywne w przedszkolu dają możliwość w formie bezpiecznej zabawy pokazać dzieciom jak korzystać ze współczesnych urządzeń. Tablica interaktywna posiada funkcje, którymi nie dysponują inne środki - odtwarzanie filmów, rozwiązywanie zagadek, rebusów, układanie puzzli wykonywanie ćwiczeń grafomotorycznych to tylko niektóre z możliwości do wykorzystania. Ponadto jest nieoceniona w codziennej pracy z dziećmi: służy do poznawania niedostępnej przyrody, zwierząt, uczy spostrzegawczości, ćwiczy pamięć i słuch. Nauczyciel ma do dyspozycji program komputerowy , co w znaczący sposób zmienia tradycyjny sposób prowadzenia zajęć i zabaw. Śledzenie na dużym ekranie pięknych kolorowych i różnorodnych pomocy dydaktycznych wzbogaconych o dodatkowe ćwiczenia interaktywne, skutecznie pobudza ciekawość i wyobraźnię dzieci, rozwija spostrzegawczość, ćwiczy pamięć,słuch muzyczny i fonematyczny. Każdy wykorzystywany  program multimedialny dostarcza dzieciom zarówno bodźców dźwiękowych jak i wizualnych. Pozwala poznać to, czego nie mogą zobaczyć w rzeczywistości. Jest to pomoc dydaktyczna, która wspomaga pracę nauczyciela i ukierunkowuje dziecko na celowe i efektywne wykorzystywanie zdobyczy współczesnych osiągnięć technologicznych.
Praca z tablicą interaktywną w naszym przedszkolu jest odpowiedzią na intensywny rozwój społeczeństwa informacyjnego. Prawidłowe zapoznanie dziecka z aspektami multimediów jest bowiem nieodzownym elementem współczesnej edukacji, a tym samym wprowadza nową jakość do naszego przedszkola, które umiejętnie łączy tradycyjne metody i środki edukacji z wyzwaniami jakie stawia przed dziećmi XXI wiek. Ułatwia osiągnięcie celów wskazanych w podstawie programowej wychowania przedszkolnego.

Pamiętajmy,
że najnowocześniejsze rozwiązania interaktywne to inwestycja
w przyszłość naszych dzieci!

95_Przedszkole01.jpg 

95_Przedszkole02.jpg 

95_Przedszkole03.jpg 

95_Przedszkole04.jpg 

95_Przedszkole05.jpg 

95_Przedszkole06.jpg 

95_Przedszkole07.jpg 

95_Przedszkole08.jpg 

95_Przedszkole09.jpg 

95_Przedszkole10.jpg 

95_Przedszkole11.jpg 

Barbara Żurek

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Już nigdy nie zapomnisz Kiedy odbiór śmieci - bezpłatna aplikacja dla mieszkańców!

Gmina Pacanów wychodzi z pomocą mieszkańcom w zakresie segregacji odpadów komunalnych. Skorzystaj z aplikacji z harmonogramem odbioru...