MIEJSKO-GMINNA GALA NA DZIEŃ KOBIET!

Dodał: administrator Data: 2023-03-06 12:58:35 (czytane: 913)

Po dwóch latach pandemicznej przerwy około 170 Pań uczestniczyło w miejsko – gminnych obchodach Dnia Kobiet w gościnnych progach Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie.

Na zaproszenie burmistrza Wiesława Skopa oraz przewodniczącego Rady Powiatu Krzysztofa Eliasza i członka  Zarządu Powiatu  Jerzego Kordosa  przybyły członkinie licznych  Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń ziemi pacanowskiej, przedstawicielki zespołów śpiewaczych,  sołtyski i radne, kobiety  reprezentujące różne zawody  z firm i  instytucji, seniorki.

Samorządowcy i  dyrektor ECB Aleksandra Stachniak złożyli Paniom szczególne życzenia i wręczyli piękne róże w kolorze herbacianym. Do ostatniej chwili oczekiwano także wizyty eurodeputowanego dr Adama Jarubasa , jednak  zbyt późno wyjechał on z posiedzenia Rady Naczelnej PSL Warszawie.

W części artystycznej czas umilali  Paniom – głównym postaciom tego wydarzenia : znany literat i zarazem  satyryk  Adam Ochwanowski, skrzypaczka z Ukrainy Zhanna Zharkowa oraz formacja wokalno – instrumentalna „Winyl Band”.

Po części artystycznej burmistrz zaprosił Panie na słodki poczęstunek i kawę. Umówiono się także na kolejne świętowanie z Paniami za rok!

99_Dzien01.jpg

Zdjęcia : Robert Gwóźdź

Tekst: serwis informacyjny UMiG Pacanów

XXVIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH