Erasmus+ w Pacanowie

Dodał: administrator Data: 2023-02-15 14:34:32 (czytane: 663)

W dniach 13-17.02.2023r. Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Pacanowie gości 5 nauczycieli i 16 uczniów z Łotwy i Turcji w ramach międzynarodowego programu Erasmus+.

To kolejny projekt , tym razem z akcji 2- small partnership. Uczniowie z Polski, Łotwy i Turcji, realizują temat “Discover yourself with stories”. Wspólnie pracowali podczas warsztatów: „ Shed an artistic light  on my city- creating comics” oraz „ Every image tells a story. What is yours?”.

Goście uczestniczyli w ceremonii powitania w Europejskim Centrum Bajki, zwiedzili Hutę Szkła Pana Tadeusza Wrześniaka w Grzybowie. Następnie międzynarodowa grupa została zaproszona do urzędu przez Burmistrza Miasta i Gminy Pacanów, Pana Wiesława Skopa, gdzie włodarz przywitał gości w sali herbowej  wraz z Prezydium Rady Miasta i Gminy:  Panem Arturem Czubem- przewodniczącym,  Panią Henryką Komasarą i Panem Janem Nowickim – wiceprzewodniczącymi oraz panem Janem Matyjasem- przewodniczącym Komisji Socjalnej. Pan Burmistrz złożył kondolencje i wyrazy wsparcia przedstawicielom Turcji z miasta Adana- dotkniętym katastrofą trzęsienia ziemi. Wszyscy uczciliśmy pamięć ofiar minutą ciszy. To była niezwykle wzruszająca chwila, jakże ważny komunikat dla młodzieży: jesteśmy solidarni i pomagamy sobie w potrzebie. Następnie pan Burmistrz opowiedział o naszym mieście i walorach całej gminy, ukazując je w prezentacji multimedialnej, którą nasi partnerzy oglądali z dużym zainteresowaniem.

Na koniec wizyty, burmistrz wręczył zaproszonym osobom upominki. Nasi partnerzy byli bardzo wdzięczni za tak miłe przyjęcie w Urzędzie Miasta i Gminy, za co gospodarzowi serdecznie dziękowali. Kolejne działania będziemy realizować do piątku.

40_Erasmus1.jpg

40_Erasmus2.jpg

40_Erasmus3.jpg

40_Erasmus4.jpg