Pożegnanie dzielnicowego

Dodał: administrator Data: 2023-02-13 07:20:27 (czytane: 880)

W czasie sesji Rady Miejskiej 9 lutego 2023 roku przedstawiciele samorządu gminnego, szkół i organizacji społecznych pożegnali odchodzącego ze służby w formacji policyjnej na emeryturę dzielnicowego Gminy Pacanów aspiranta sztabowego Dariusza Rasałę.

Policjant ten od trzynastu lat wypełniał należycie swoje obowiązki dzielnicowego. Zaskarbił sobie zaufanie i wdzięczność mieszkańców w utrzymaniu porządku i przestrzeganiu prawa. Był zaangażowany w wiele działań prewencyjnych w środowiskach szkolnych i sołeckich. Wspomagał działalność organizacji mających wpływ na bezpieczeństwo i porządek publiczny. Był bardzo aktywny we współpracy z samorządem gminy.

Oficjalnego pożegnania aspiranta Rasałę ze społecznością gminną dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Pacanów Wiesław Skop wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Arturem Czubem. Radni na stojąco, brawami podsumowali jego działanie na terenie gminy. Wśród mieszkańców zyskał sobie ogromne zaufanie, a ci których sprowadzał na drogę praworządności darzyli go przynajmniej szacunkiem.

W oficjalnym pożegnaniu brała udział delegacja uczniów Szkoły Podstawowej w Pacanowie z dyrektorem szkoły Małgorzatą Stańczyk oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych współpracujących z policją na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego.

/Robert Gwóźdź/

41_Sesja07.jpg

41_Sesja08.jpg

41_Sesja09.jpg

41_Sesja10.jpg

41_Sesja11.jpg

41_Sesja12.jpg

41_Sesja03.jpg

41_Sesja04.jpg

41_Sesja05.jpg

41_Sesja06.jpg

41_Sesja01.jpg

41_Sesja02.jpg

Zwrot podatku akcyzowego I półrocze 2023 r.

W dniach od 1 do 28 lutego 2023 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Pacanów przyjmowane będą wnioski rolników o zwrot podatku akcyzowego...