Po przerwie covidowej znów łamali się opłatkiem!

Dodał: kw Data: 2022-12-19 11:11:57 (czytane: 592)

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią w gościnnych progach Europejskiego Centrum Bajki w dniu 17 grudnia b.r. znów spotkali się seniorzy, osoby samotne, przedstawiciele stowarzyszeń i KGW na spotkaniu opłatkowym.

Zorganizowało go Stowarzyszenie „Miłośników Gminy Pacanów” przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta i Gminy , lokalowym  dyrekcji ECB i kulinarnym Stowarzyszenia „Żabieckie Powiślanki” z Żabca. Opłatek poświęcił  Ksiądz Prałat Leszek Domagała, a tradycyjne , ciepłe życzenia świąteczne i noworoczne skierowali do ponad 70 gości : prezes „Miłośników Gminy Pacanów” Włodzimierz Pytko, burmistrz Wiesław Skop,  dyrektor ECB  Aleksandra Stachniak,  przewodniczący Rady Miejskiej  Artur Czub i radny z Pacanowa Michał Kumoń. Wspominano zwłaszcza tych  mieszkańców ziemi pacanowskiej, którzy odeszli przez te dwa lata „covidowe”!

W świątecznej , bardzo nostalgicznej atmosferze goście konsumowali pyszne  potrawy wigilijne, a duet znanych i cenionych artystów Mariusz i Ewa Maliga umilał im czas pięknym koncertem instrumentalno – wokalnym. Uczestnicy spotkania otrzymali także paczki świąteczne przygotowane przez Jolantę Wiktorowicz. Łamiąc się opłatkiem zebrani już umawiali się na kolejną wigilię środowiskową za rok!

50_oplatek_stowarzyszenia004.jpg

50_oplatek_stowarzyszenia003.jpg

50_oplatek_stowarzyszenia002.jpg

50_oplatek_stowarzyszenia001.jpg

Zdjęcia i tekst: serwis informacyjny UMiG Pacanów.

Podziękowanie!

Dziękuję z głębi serca za wielki wkład pracy przy organizacji wigilii środowiskowej  Zarządowi i Członkom  Stowarzyszenia „Miłośników Gminy Pacanów”, członkiniom Stowarzyszenia „Żabieckie Powiślanki”, Mariuszowi i Ewie Maliga,  Aleksandrze Stachniak – szefowej ECB, oraz  Jolancie Wiktorowicz za koordynowanie przygotowań i wsparcie  sponsorskie.

Bez Waszego zaangażowanie opłatek środowiskowy nie miałby tak pięknej oprawy! Dobro czynione innym wraca do czyniących!

Burmistrz MiG Pacanów

Wiesław  Skop

BAJKOWY SYLWESTER - 30 GRUDNIA

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami! A to oznacza tylko jedno… Bajkowy Sylwester w naszej bajce! Już 30 grudnia zapraszamy...