13. Zjazd postaci bajkowych w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie!

Dodał: administrator Data: 2022-10-11 10:55:21 (czytane: 766)

Ahhh cóż to była za niedziela!

9 października do Europejskiego Centrum Bajki zawitały przepiękne księżniczki, królewny, wróżki, jednorożce i wiele, wiele innych postaci bajkowych, które swoją obecnością uświetniły 13. Zjazd Postaci Bajkowych. Na tegorocznym Zjeździe na scenie wystąpił Teatr Kultureska ze spektaklami „Zielony Kopciuszek” oraz „Bajeczna Fiesta”. Pierwszy przeniósł gości w baśniowy, a zarazem ekologiczny świat Kopciuszka, jakiego dotąd nie znali! Spektakl przypomniał najmłodszym, ale i starszym gościom jak ważny jest szacunek wobec przyrody, a także uczył jak o nią dbać. Podczas „Bajecznej Fiesty” uczestnicy wydarzenia mieli okazję zobaczyć światowej sławy zespół muzyczny -  The Jelonband, który porwał wszystkich do tańca i zabawy, a także pokazał dzieciom jak zaczarować świat, żeby pozbyć się zanieczyszczeń powietrza.

Pokazy teatralne, dzięki baśniowej atmosferze  zapewniły wszystkim niezapomniane przeżycia i udowodniły widzom, że w życiu warto uwierzyć w siebie i swoje możliwości – bo wtedy można być kim tylko się chce – bohaterem, tancerzem, a nawet… czarodziejem! Nie zabrakło także kreatywnych warsztatów, na których dzieci tworzyły unikatowe breloczki, zdobiły kolorowe świece, a nawet próbowały swoich sił w kręceniu balonów! Było kolorowo, bajkowo i fajowo!

61_Zjazd01.jpg

61_Zjazd02.jpg

61_Zjazd03.jpg

61_Zjazd04.jpg