Wiadomości - Aktualności

Wzruszające kolędowanie w Ratajach Słupskich

Dodał: administrator Data: 2023-01-28 16:29:33 (czytane: 507)

Po dwuletniej przerwie, w niedzielę, 22 stycznia w Ratajach Słupskich w gminie Pacanów odbyło się "Kolędnicze Święto Powiśla". W niecodziennym i bardzo rodzinnym wydarzeniu popularyzującym tradycyjne kolędowanie, wziął udział poseł Michał Cieślak.

W wydarzeniu wzięły udział 22 zespoły. W trakcie kolędowania swoje produkty na stoiskach regionalnych prezentowały Koła Gospodyń Wiejskich. Było rodzinnie, wzruszająco i świątecznie.

Zobacz

Warto dodać, że od wielu lat inicjatorem imprezy i jej wielkim sercem jest pani Ewa Jamińska oraz Stowarzyszenie KGW Kępianki i cała Kępa Lubawska . 

W organizację włączyli się również  Krzysztof Eliasz, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Ratajach Słupskich wraz z radą rodziców szkoły, a także lokalne stowarzyszenia z Powiśla: Żabieckie Powiślanki, Stowarzyszenie Kępianki, KGW Nadwiślanki i Razem w Przyszłość Trzebic.

Zobacz

Kolędowanie w Ratajach Słupskich  odbyło się dzięki wsparciu finansowemu Pana  Wiesława Skopa - burmistrza Miasta i Gminy Pacanów.

fotoreportaż

 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zwrot podatku akcyzowego I półrocze 2023 r.

W dniach od 1 do 28 lutego 2023 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Pacanów przyjmowane będą wnioski rolników o zwrot podatku akcyzowego...