Wiadomości - Aktualności

Rządowe wsparcie na przebudowę drogi w Komorowie

Dodał: administrator Data: 2023-03-08 12:27:38 (czytane: 254)

W dniu 07.03.2023 roku w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim kilkanaście samorządów podpisało umowy z Wojewodą Świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem na dofinansowanie rządowe.

Dotyczy one projektów modernizacji dróg gminnych i powiatowych wspieranych z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Gminę Pacanów reprezentowali: burmistrz Wiesław Skop i skarbnik Dorota Adamczyk. Wsparcie w kwocie 720 tys. złotych przeznaczone jest na przebudowę niemal 1,5 kilometrowego odcinka drogi gminnej Komorów-Kółko Żabieckie.

98_Droga1.jpg 

W ramach w/w zadania zostanie wykonana nowa, mocniejsza podbudowa i będzie położona szersza nawierzchnia asfaltowa na całej długości drogi. Do tego dojdą utwardzone kruszywem pobocza oraz zjazdy do posesji i przepusty.

W ubiegłym roku nie udały się nam dwa kolejne przetargi z powodu zbyt wysokich ofert. Stąd postanowiliśmy poszukać dofinansowania. Po dłuższych zabiegach udało się w Funduszu Dróg Samorządowych. Razem z Panią Henryką Komasara – radną z tego okręgu cieszymy się i mamy nadzieją, że tym razem uda się wybrać wykonawcę robót!. Pani Henryka mocno zabiegała o tą inwestycję” – powiedział burmistrz.

 98_Droga2.jpg

98_Droga3.jpg 

Za kilka dni zostanie ogłoszone postępowanie przetargowe, które dodatkowo obejmie także przebudowę drogi gminnej w Kółku Żabieckim. Jeśli umowa z wykonawcą zostanie podpisana na przełomie marca i kwietnia 2023 roku, to prace ruszą już na wiosnę. Ich zakończenie przewidziane jest w terminie do końca września 2023 roku.

 

/Serwis Informacyjny UMiG/

 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Spotkanie informacyjno-szkoleniowe na temat nowych zasad przyznawania płatności w ramach systemu wsparcia bezpośredniego

Data: 21.03.2023 (wtorek) godz.09:00. Miejsce: Urząd Miasta i Gminy w Pacanowie, ul. Rynek 15...