Wiadomości - Aktualności

RUSZYŁY: BUDOWA NOWOCZESNEGO PARKINGU I KOLEJNE INWESTYCJE W PACANOWIE!

Dodał: administrator Data: 2023-03-06 08:46:59 (czytane: 683)

Od kilku dni na placu po wyburzonym budynku starego przedszkola w bezpośrednim sąsiedztwie Europejskiego Centrum Bajki  w Pacanowie , u zbiegu ulic: Karska i Słupska trwają już prace budowlane prowadzone przez firmę z Połańca. Do końca roku 2023 ma tu powstać nowoczesny parking dla turystów odwiedzających ECB i Pacanów , który ma  odciążyć zatłoczone  uliczki i rynek bajkowego grodu w pełni sezonu turystycznego /tj. od kwietnia do października /. Obiekt będzie kosztował budżet gminy około 1.080 miliona złotych / po odliczeniu przez gminę 23 % podatku Vat  z  kwoty po przetargu wynoszącej . 1.328.400 złotych/.  Wydatek ten zostanie pokryty w całości z dotacji inwestycyjnej przekazanej samorządowi  przez Rząd R.P.  w 2022 roku.  

Na obszarze około 4000 metrów  kwadratowych powstanie około 60 miejsc do parkowania samochodów osobowych , zatoka do wysadzania i zabierania wycieczek autokarowych , oraz zaplecze  sanitarno – relaksacyjne dla użytkowników parkingu.

Należności za parkowanie będą pobierane poprzez zainstalowane parkometry wrzutowe  z równoczesną obsługą kart płatniczych.

99_Inwestycje1.jpg

 99_Inwestycje2.jpg


RUSZAJĄ  KOLEJNE  INWESTYCJE!


Równolegle gmina ogłosiła postępowania przetargowe  w celu wyłonienia wykonawców :
-robót wykończeniowych w budynku zaplecza sanitarno –socjalnego na stadionie  piłkarskim GLKS  „Zorza – Tempo” Pacanów. Na ten cel samorząd pozyskał 438 tysięcy złotych dofinansowania w programie „Sportowa Polska” z Ministerstwa Sportu w końcu 2022 roku,
-termomodernizacji budynków oświatowych i innych obiektów publicznych na terenie naszej gminy w oparciu o dofinansowanie rządowe w kwocie 6.5 miliona złotych  pozyskanych z „Polskiego Ładu” w 2022 roku,
-na modernizację niemal 1.5 – kilometrowego odcinka drogi gminnej : Komorów – Kółko Żabieckie w oparciu o dofinansowanie rządowe w kwocie około 720 tysięcy złotych z programu „Fundusz Dróg Samorządowych „ , pozyskane w miesiącu lutym 2023 roku.

Do końca miesiąca marca b.r. poznamy wykonawców tych zadań . W przypadku gdy najniższe oferty  będą wyższe niż posiadane przez gminę środki finansowe, wówczas przetargi  zostaną powtórzone po niezbędnym „odchudzeniu „ dokumentacji projektowej.

Zdjęcia i tekst
/Serwis informacyjny UMiG Pacanów/

Przeczytaj kolejną wiadomość:

XXVIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH

W UMiG Pacanów w godzinach pracy urzędu można pobrać zaproszenia na XXVIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH, które...