Wiadomości - Aktualności

Eurodeputowany Adam Jarubas z wizytą w Pacanowie

Dodał: administrator Data: 2023-01-16 14:03:47 (czytane: 780)

W dniu 15 stycznia br. odwiedził gminę Pacanów eurodeputowany, a zarazem wiceprezes Zarządu Krajowego PSL Adam Jarubas.

Spotkał się on z grupą kilkudziesięciu działaczy, członków i sympatyków Stronnictwa na tradycyjnym noworocznym spotkaniu  w domu weselnym „Paris” w Żabcu.

W miłej, noworocznej atmosferze dyskutowano o złożoności polityki krajowej, a zwłaszcza o problemie blokowania funduszy unijnych w ramach KPO i o zbliżających się wyborach parlamentarnych. Nie zabrakło trudnych tematów dotyczących rolnictwa i ubezpieczeń rolników. Omówiono działalność samorządów: gminnego i powiatowego w latach 2021 – 2022, w czasie pandemii i zagrożeń spowodowanych przez wojnę  na wschodzie.

 W dyskusji zabierali głos: eurodeputowany A. Jarubas, przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Gądek i jego zastępca Krzysztof Eliasz, członek Zarządu Powiatu Jerzy Kordos, przewodniczący Rady Miejskiej w Pacanowie Artur Czub, burmistrz Wiesław Skop i Tadeusz Olszowy.

Warto podkreślić, że Polskie Stronnictwo Ludowe jest jedyną w gminie Pacanów organizacją posiadającą koła terenowe, miejsko-gminne władze oraz  ponad stu dwudziestu członków. Od wielu lat dzierży stery zarządzania gminą i powiatem.

45_Euro4.jpg 

45_Euro3.jpg 

 45_Euro1.jpg

45_Euro2.jpg 

Serwis informacyjny UMiG Pacanów

 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Informacje w sprawie zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych

Informujemy, iż od dnia 16.01.2023r. mieszkańcy Gminy Pacanów mogą składać wnioski o zakup preferencyjny węgla dla gospodarstw domowych....